Letný camp Brezno

Letné sústredenie v Brezne - odporúčame druhý turnus. V prípade záujmu prosím konzultujte s trénerkami resp. s p. Jakubovičom.

 

Vážení priatelia krasokorčuľovania,


po dvoch úspešných ročníkoch Krasokorčuliarskeho Campu v Brezne,
otvárame tretí ročník ,,Krasokorčuliarsky Camp Brezno 2016" v dvoch turnusoch.

Na prvý turnus prijala pozvanie pani trénerka Iveta Reitmayerová (trénerka, ktorej pretekári úspešne reprezentovali Slovenskú republiku na ISU šampionátoch - ME, MSJ, MS, ZOH - a v súčasnosti 

trénuje na Islande).

Druhý turnus bude ako minulý rok zameraný na techniku korčuľovania a po odbornej konzultačnej stránke ju zastreší pani Lenka Bohunická (rozhodca - registrovaná v ŠKP Bratislava, ISU rozhodca, technický kontrolór).

 

V prílohe propozície, ktoré tiež nájdete aj s prihlasovacím formulárom na www.icecrew.sk

 

Tešíme sa na Vás v Brezne :)

Mária Lörinčíková

Camp 2016 - propozície.pdf (440,7 kB)

Naše úspechy 2023/2024

Finále B a Hobby kategórii 2024 - Martin
Dňa 17.3. 2024 sa zúčastnila Viktória Blahová záverečnej súťaže sezóny Finále B a Hobby kategórií 2024. V silnej konkurenci pretekárok z celého Slovenska skončila na peknom 7. mieste a získala 29,12 bodov, čo bolo jej osobné maximum bodov z celej súťažnej sezóny 2023/2024.
Za reprezentáciu klubu jej ďakujeme a prajeme veľa ďalších pekných úspechov.

 

1. ročník Vranov Buls Cup

Súťažná sezóna pokračovala pre náš klub  v novom roku ďalšími pretekmi. 21.1.-22.1.2024 cestovali dievčatá z KK Martin do Vranova nad Topľou, kde reprezentovali klub a mesto Martin  na 1. ročníku Vranov Bulls Cup.  Dievčatá sa nenechali zahanbiť a domov si priniesli nové bodové rekordy, ale aj krásne umiestnenia:

Staršie žiactvo B:                 Eliška Fillová – 3.miesto

Mladšie žiactvo B:                Viktória Blahová – 2.miesto,    Lucia Brnčalová – 5.miesto

Hobby silver staršie:            Laura Škrovinová – 9.miesto

V kategórii Hobby silver staršie zbiera svoje prvé body a pretekárske skúsenosti Salome Fučelová – 17. miesto. Pre Katku Adamčákovú to boli v tejto kategórii jej druhé preteky a vylepšila si v nich svoje bodové maximum a umiestnila sa na 16.mieste.

 

       

Poľana Cup Detva

Súťažný kolotoč pokračuje aj v novom kalendárnom roku a prvou súťažou bol 6.1. -7.1.2024  9.ročník Poľana Cup v Detve. Náš klub reprezentovali dve zástupkyne Lenka Chmelíková v kategórii Mladšie žiactvo B a Eliška Fillová v kategórii Staršie žiactvo B. Lenka obsadila 13.miesto a Eliška 6.miesto.

 

 

Naše úspechy v sezóne 2019/2020

11. Žilinská pirueta – Memoriál manželov Novákovcov 8.2.-9.2. 2020

Po dlhšej príprave sa do súťažného kolotoča pridali aj ďalšie naše dievčatá.  V Žiline nás reprezentovali okrem Viktórie Blahovej, Elišky Fillovej, Viktórii Bašťovanskej, Alžbety Strigáčovej aj Michaela Kotúčová a Lucia Kotúčová. Všetkým sme držali palce.

Radosť nám urobila už v sobotu 8.2.2020 Viktória Blahová v kategórii Nádeje mladšie dievčatá B.  Darilo sa jej hlavne v skokoch. Trochu neistoty v piruetách a lastovičkách ju síce v bodovom hodnotení obralo o niekoľko desatín, celkovo získala pekné bodové hodnotenie  a obsadila krásne 5. miesto, čo je pre ňu jedno z najlepších umiestnení. Gratulujeme.

V nedeľu 9.2.2020 si naša Betka Strigáčová vystúpila na najvyšší stupienok - získala 1. miesto v kategórii Adult bronze.

Výborne predvedenou jazdou získala Viktória Bašťovanská v kategórii Hobby silver mladšie bodové hodnotenie, ktoré ju postavilo na stupne víťazov - umiestnila sa na 3. mieste.

Vo svojej voľnej jazde má z našich dievčat najťažšie prvky Michaela Kotúčová. Súťažila v kategórii Hobby silver staršie a získala pekné 5. miesto. O svoje prvé body v tejto sezóne bojovala aj Lucia Kotúčová v tej istej kategórii. Aj napriek tomu, že sa jej nepodarilo predviesť všetko technicky bezchybne, snažila sa a držíme jej palce do ďalších pretekov. V kategórii Nádeje staršie dievčatá B pokračovala so získavaním súťažných skúseností Eliška Fillová.

Všetkým dievčatám ďakujeme. 

 

 

Veľká cena Liptova - 15.-16.2.2020

Výsledky, ktoré dosiahli naše pretekárky nás potešili. Michaela Kotúčová získala za svoju technicky náročnú voľnú jazdu odjazdenú takmer bezchybne v kategórii Hobby silver staršie vysoké bodové hodnotenie a v početnej účasti získala 5. miesto. V tej istej kategórii súťažila aj Lucia Kotúčová. Vylepšila si bodové hodnotenie hlavne technicky správne predvedenými skokmi a skončila na 10. mieste.
Viktória Bašťovanská opäť zajazdila choreograficky náročnú voľnú jazdu takmer bezchybne a obsadila v kategórii Hobby silver mladšie pódiové 3. miesto.
Súťaže sa zúčastnila aj Eliška Fillová v kategórii Nádeje staršie B. Predviedla peknú voľnú jazdu. Získala nové skúsenosti s tým, že niekedy aj malá chyba môže pretekárovi odobrať vysší počet bodov. Ale také sú pravidlá a musíme ich rešpektovať.
Ako posledná sa do boja zapojila Viktória Blahová v kategórii Nádeje mladšie B. V konkurencii 20 dievčat získala hodnotné 7. miesto.
Potešilo nás, že naše dievčatá už dokážu obsadzovať popredné umiestnenia.
Veľký podiel na zlepšovaní výkonnosti má pani trénerka Stanislava Sebíňová, ktorá nacvičila v rámci našich podmienok hlavne so staršími pretekárkami choreograficky a technicky hodnotné voľné jazdy.
 

11. Žilinská pirueta – Memoriál manželov Novákovcov 8.2.-9.2. 2020

Po dlhšej príprave sa do súťažného kolotoča pridali aj ďalšie naše dievčatá.  V Žiline nás reprezentovali okrem Viktórie Blahovej, Elišky Fillovej, Viktórii Bašťovanskej, Alžbety Strigáčovej aj Michaela Kotúčová a Lucia Kotúčová. Všetkým sme držali palce.

Radosť nám urobila už v sobotu 8.2.2020 Viktória Blahová v kategórii Nádeje mladšie dievčatá B.  Darilo sa jej hlavne v skokoch. Trochu neistoty v piruetách a lastovičkách ju síce v bodovom hodnotení obralo o niekoľko desatín, celkovo získala pekné bodové hodnotenie  a obsadila krásne 5. miesto, čo je pre ňu jedno z najlepších umiestnení. Gratulujeme.

. miesto

V nedeľu 9.2.2020 si naša Betka Strigáčová vystúpila na najvyšší stupienok - získala 1. miesto v kategórii Adult bronze.

Výborne predvedenou jazdou získala Viktória Bašťovanská v kategórii Hobby silver mladšie bodové hodnotenie, ktoré ju postavilo na stupne víťazov - umiestnila sa na 3. mieste.

Vo svojej voľnej jazde má z našich dievčat najťažšie prvky Michaela Kotúčová. Súťažila v kategórii Hobby silver staršie a získala pekné 5. miesto. O svoje prvé body v tejto sezóne bojovala aj Lucia Kotúčová v tej istej kategórii. Aj napriek tomu, že sa jej nepodarilo predviesť všetko technicky bezchybne, snažila sa a držíme jej palce do ďalších pretekov. V kategórii Nádeje staršie dievčatá B pokračovala so získavaním súťažných skúseností Eliška Fillová.

Všetkým dievčatám ďakujeme.

13. ročník Veľkej ceny Ružomberka – 25.-26.2.2020

Po usilovnej príprave sa naše pretekárky Nela Krištofovičová, Eliška Fillová a Viktória Blahová zúčastnili 13. ročníka Veľkej ceny Ružomberka. Tentokrát sa najlepšie podarilo predviesť pred rozhodcami svoju voľnú jazdu Viktórii v kategórii Nádeje mladšie dievčatá B. Získala pekné 7. miesto v početnej konkurencii. Pre Elišku, ktorá súťažila v kategórii Nádeje staršie dievčatá B,  to bola  prvá súťaž a aj keď  sa jej nepodarilo vo voľnej jazde predviesť všetko bezchybne, získala pekné bodové ohodnotenie. Nelka v kategórii Hobby Silver staršie nezajazdila svoju voľnú jazdu podľa svojich predstáv aj napriek bezproblémovej rozjazde a nezískala také isté bodové ohodnotenie ako v predchádzajúcich pretekoch. To ale dokazuje, že pri tomto krásnom športe nie je ľahké vždy natrénované náročné prvky zvládnuť bezchybne aj v súťažných podmienkach. Všetkým dievčatám ďakujeme za reprezentáciu klubu a prajeme im úspešné absolvovanie ďalších súťaží.

50. ročník Veľkej ceny Košíc a 27. ročník Košickej korčuľky

19. 1. 2020 sa Nelka Krištofovičová opäť vybrala za svojím šťastím na východ Slovenska. V kategórii Hobby Silver staršie sa umiestnila na peknom ale nepopulárnom 4. mieste.  Ďakujeme jej za úspešnú reprezentáciu klubu.

Súťaž 3rd Figure Skating Challenge Dubnica nad Váhom

Súťaž v Dubnici nad Váhom, ktorá sa konala 11.12. 2020 absolvovala len naša najmladšia pretekárka Viktória Blahová. Prísne oči rozhodcov jej neuznali 2 povinné prvky, čo sa prejavilo na nižšom bodovom ohodnotení. Veríme, že naša Viky v ďalšej súťaži dokáže rozhodcom, že prvky má zvládnuté a získa potrebné body.

29.12.2019 opäť medailové umiestnenie

Nelka Krištofovičová bude na Veľkú cenu mesta Michalovce spomínať rada. V ďalekých Michalovciach získala v kategórii Hobby Silver staršie krásne tretie miesto. Nelka gratulujeme!!!

Prvé preteky v sezóne 2019/2020

Po dlhšom období sa nám podarilo v sezóne 2019/2020 zúčastniť pretekov s viacerími pretekárkami už v decembri. Štyri  pretekárky nášho klubu sa zúčastnili 6. decembra 2019 súťaže Veľká cena Žiliny.

V kategórii Adult bronze nás reprezentovala Alžbeta Strigáčová, v kategórii Hobby Silver staršie Nela Krištofovičová, v kategórii Hobby Silver mladšie Viktória Bašťovanská a v kategórii Nádeje mladšie dievčatá B  Viktória Blahová.

Dievčatá sa snažili podať čo najlepší výkon a získať od rozhodcov čo najviac bodov. Podarilo sa nám získať aj jedno pódiové miesto - Betka Strigáčová sa umiestnila na 2. mieste. Viktókria Blahová získala výrazne viac bodov ako v minulej sezóne, čo je predpokladom na lepšie umiestnenia. Nela Krištofovičová a Viki Bašťovanská napriek krátkej dobe na nácvik voľných jázd upútali choreografiou, ktorú im pripravovala trénerka Stanislava Sebíňová.

Všetkým dievčatám ďakujeme za reprezentáciu klubu.

Videli sme, že konkurencia je silná, keďže väčšina klubov má na tréningy k dispozícii viac hodín ľadovej plochy. Na tréningoch musíme intenzívne nacvičovať nielen voľné jazdy ale aj náročnejšie prvky.

.....

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informácia

Na Valnom zhromaždení SKrZ, konanom 25.05.2019 bolo odovzdané pani Mgr. Renáte Hlaváčovej, trénerke a členke VV KK Martin odovzdané 

ČESTNÉ  UZNANIE  ZA  PRÁCU  V PROSPECH  KRASOKORČUĽOVANIA  NA  SLOVENSKU.

Blahoželáme !

 

Archív úspechov

Naši pretekári na Veľkej cene v Liptovskom Mikuláši

 

V nedeľu, 4.12.2016 sa naši pretekári Dianka, Viki, Samko a Betka zúčastnili Veľkej ceny v Liptovskom Mikuláši. 

Pre Dianku, Viki a Samka to bola ich vôbec prvá krasokorčuliarska súťaž. V kategórii začiatočníci obstáli so cťou, popasovali sa s nervami a ukázali čo sa zatiaľ naučili.

Už sa tešíme na ich ďalšie vystúpenia!

V kategórii Adult sa Betka s novým osobný bodovým rekordom umiestnila na peknom druhom mieste.

V sezóne 2015/2016 sme sa úspešne zúčastnili na niekoľkých pretekoch:

Bilancia súťažnej sezóny 2015/2016

 

·         Žilinská piruetka

o     IK C1 - Emka – piate miesto (20,70)

        Miška – ôsme miesto (14,75)

o     IK B Silver - Magda – šieste miesto (21.89)

o     Adult – Betka – piate miesto (13.87)

 

·         Veľká cena Žiliny 2016

o     IK C1 – Emka – druhé miesto (19.22)

 

·         Finále v IK a Adult pre rok 2016

o     IK C1 – Emka – štvrté miesto (21.89)

o     Adult – Betka – tretie miesto (20.76)

Žilinská piruetka

Na preteky v Žiline sa pripravili staršie dievčatá Lucia, Lívia a Magdalénka. Veľmi peknú voľnú jazdu predviedla Magdalénka a v kategórii RK C bronze obsadila 2. miesto. Rozhodcom sa páčila aj voľná jazda Lívie. Za jednotlivé komponenty získala body, ktoré by jej zabezpečili v silnej konkurencii 4. miesto. Ale nečakané dva pády, keď korčuľami vošla do rýh, ju posunuli o dve miesta na 6. miesto v kategórii RK B bronze. Radosť nám urobilo aj 3. miesto v kategórii RK A2, na ktorom sa umiestnila Lucia. Aj napriek nedávnej výmene korčulí, na ktoré si musí zvyknúť, sa snažila zajazdiť svoju voľnú jazdu čo najlepšie.

Novomestský pohár

Dievčatá Karinka, Emmka a Miška 11.1. 2015 opäť predviedli svoje výkony rozhodcom a divákom v Novom Meste nad Váhom. Na peknom 3. mieste sa v kategórii začiatočníci umiestnila Emmka. Karinka a Miška sa umiestnili v strede výsledkovej listiny. Súťaže sa zúčastnili dievčatá z oddielov s dlhoročným pôsobením a väčším počtom tréningových hodín na ľade, ako majú k dispozícii naše dievčatá.

Veľká cena Púchova

V nedeľu 7. 12. 2014 sa naše dievčatá Emmka, Miška a Karinka zúčastnili prvých pretekov v tejto sezóne.

Úspešne reprezentovali náš oddiel v Púchove.

Umiestnili sa na medailových miestach:

1. miesto Emma Shererová

2. miesto Karin Bobčeková

3. miesto Michaela Kotúčová

Dievčatám srdečne gratulujeme!